Cyklus koncertů klasické hudby v Jičíně

Již pátým ročníkem je manžely Koláčnými pořádán Cyklus koncertů klasické hudby v Jičíně. Za tu dobu si vybudoval svou základnu posluchačů. Je ovšem poutavý pro stále nové diváky, kteří se s klasickou hudbou často setkávají naživo poprvé. Tím se naplňuje cíl, který si pořadatelé vytkli před 5 lety – otevírat svět vážné hudby nejširšímu spektru posluchačů. Na základě pozitivní zkušenosti a zpětné vazby v podobě nadšených ohlasů mají organizátoři Cyklu jistotu, že vkládat energii do akce tohoto typu má svůj nezastupitelný význam. Proto i páté pokračování je naplněno kvalitním a rozmanitým programem, který má ambici oslovit a zaujmout (nejen) jičínské posluchačstvo.

5. ročník objevuje nové prostory, navazuje novou spolupráci s dalšími jičínskými kulturními institucemi (RMaG, židovská obec) a nové názvy jednotlivých koncertů s sebou přirozeně nesou i nový program. Koncertů bude v průběhu roku celkem 8, každý se svým osobitým kouzlem. Hudba bude znít mezi obrazy, pod zvony, v nově otevřené Židovské škole, synagoze, ale samozřejmě i v Porotním sále a ve Valdštejnské lodžii. Hlavními protagonisty budou organizátoři této celoroční akce houslisté Jitka a Ondřej Koláčných, kteří vyzvou ke spolupráci mnoho místních umělců (Veronika Vildmanová, Zuzana Pelcová, Monika Chmelařová, Markéta Mašková, Zdeňka Nečesaná aj.).

V rámci kulturního jičínského dění se jedná o jedinečnou příležitost, jak naživo slyšet místní profesionální umělce z oblasti klasické hudby a to navíc v místech, kde to není tolik obvyklé. Počet prodaných vstupenek za minulé ročníky svědčí o tom, že tato systematická kulturní produkční činnost manželů Koláčných nabízí kvalitní možnost trávení volného času, pozvedává kulturní povědomí a přispívá ke zkvalitňování života ve městě Jičíně a jeho okolí.

Program 5. ročníku:

6. 3. 2014 19.00 Galerie jičínského muzea – Poklady sbírek

..to nejlepší z fundusu Regionálního muzea a Galerie a to nejlepší z Koláčných..večer rezervovaný pouze pro houslové duo Jitky a Ondřeje Koláčných.

29. 4. 2014 19.00 Porotní sál – Českomoravské paralely

Rok české hudby slavíme! Dvořák versus Janáček v podání předního českého violoncellisty Jana Škrdlíka, mimořádné klavíristky Moniky Chmelařové, Jitky a Ondřeje Koláčných (housle), Zuzany Pelcové (klavír)

2. 6. 2014 19.00 Valdická Brána – Koniny jedné rodiny

3. 6. 2014 19.00 Valdická brána – Koniny jedné rodiny

..vždyť přece hubička jen srdce sblíží, nedělá Kubíčka a neublíží!!Lechtivé melodie slavných zpěvoher na Valdické bráně (Veselá vdova, Netopýr, Cikánský baron, Rose Mary, Limonádový Joe aj.) v podání houslistů Jitky a Ondřeje Koláčných a jejich hostů – Veroniky Vildmanové, Davida Kříže (zpěv), Markéty Maškové (klavír).

24. 7. 2014 19.30 Valdštejnská lodžie – Tango s Valdštejnem

..pravé argentinské tango pod pravou klenbou Valdštejnské lodžie, hudba plná skrývané vášně zadaných vojáků v podání: Jitka a Ondřej Koláčných (housle) a Zdeňka Nečesaná (akordeon)

14. 8. 2014 19.30 Valdštejnská lodžie – MUZIKÁL?!

..stále dokola stejné šlágry a pořád stejně krásné, Jitka a Ondřej Koláčných (housle) a Veronika Vildmanová s Davidem Křížem (zpěv) v hitech muzikálové scény, Iva Hrbáčková – klavír

9. 10. 2014 19.00 Židovská synagoga – Vejdi a poslouchej..

..synagoga zní hudbou…hudbou třech houslí, Jitka a Ondřej Koláčných a Pavel Jandejsek ve skladbách k rozjímání