Jičín a kultura

 

Chceme aktivně jednat se Sokolskou jednotou o dalším osudu divadelního domu. Tento mimořádný objekt, který vznikl při přestavbě budovy v roce 1926, si zaslouží rozsáhlou rekonstrukci, která se neobejde bez účasti města a bude vyžadovat velkou investici. Leží nám na srdci i budoucnost Sokola v Jičíně, který znamenal vždy mnoho pro spolkový život ve městě. Naším cílem je dosažení dohody se Sokoly k oboustrannému prospěchu a dosáhnout toho, že v Jičíně opět na velké scéně budou vystupovat nejenom hostující, ale i místní divadelní soubory.

Podpoříme opravu biografu. Současný stav biografu Český ráj je ostudou města. Přes veškerou snahu vedení KZMJ o kulturní zázemí neodpovídá současným požadavkům na komfort návštěvníků. Projekt rekonstrukce je sice náročný, vrátí však Jičínu hodnotnou stavbu, která byla necitlivým způsobem a nekvalitními přestavbami znehodnocena. Biograf by se měl stát opět chloubou města.

Budeme podporovat oživení středu města Jičína ve smyslu zatraktivnění pro občany a návštěvníky, aby náměstí žilo i jindy než v sobotu dopoledne. Vítáme kulturní a zábavné akce, ale i komerční aktivity, které přivedou lidi z nákupních center do města. Nechceme zapomínat ani na ostatní kulturní aktivity, knihovnu a opravy kulturních památek. Chceme se pokusit najít zdroje financí pro dokončení zázemí v čestném dvoře Lodžie pro čilý kulturní život, který odtud proudí i do centra Jičína.