Rozhovor s mladými kandidáty JDK

Těsně před volbami jsme vyzpovídali naše tři mladé kandidáty. Položili jsme jim 5 otázek, jejich odpovědi můžete nalézt níže:

  1. Z jakého důvodu kandidujete do zastupitelstva?

Komunální politiku považujeme za výzvu a příležitost k tomu, jak aktivně ovlivňovat rozvoj našeho města a vytvářet zde příznivé podmínky pro život. Do zastupitelstva jsme se rozhodli kandidovat s přáním, aby výsledky naší práce vyvolávaly pozitivní zpětnou vazbu od spokojených občanů. Chceme se podílet na vytváření pohodového bydlení v místě, kde žijeme. Dle našeho názoru je také potřeba zastupitelstvo omladit a do zažitých struktur vnést nový směr a myšlenky.

  1. Na co se budete chtít zaměřit v případě zvolení do zastupitelstva?

Primárně bychom se zaměřili na oblast hospodaření města. Rádi bychom využili své znalosti z vysokoškolského studia a poznatky z dosavadního profesního působení v oblasti managementu, financí a controllingu. Přejeme si, aby byl Jičín dobře fungujícím městem, s průhledným, spravedlivým a každému srozumitelným hospodařením. Chtěli bychom se zasadit o dobrou správu našeho města a vytvoření jeho jasné vize do budoucna.

  1. Vaším hlavním tématem je „Jičín – moderní město pro všechny“, co tím myslíte?

Moderní doba je zejména dobou rychlého přenosu informací a moderní technologie jsou neoddělitelnou součástí nejen života mladých. Chtěli bychom prosadit Wi-Fi zdarma na frekventovaných místech v centru města. Díky internetu mohou občané zjistit např. otevírací doby obchodů, prozkoumat menu nejbližších restaurací či zjistit odjezdy autobusů. Prostředky za vybudování Wi-Fi sítě a její správu může město získat např. z reklamy, která bude na úvodní stránce, jenž se zobrazí každému, kdo se takto připojí. Chceme do Jičína přivést také moderní kulturní a zábavné akce, ale i komerční aktivity, které přivedou lidi do města, např. uspořádáním food festivalu. Dále máme v plánu vybudovat komplexní jičínský portál, který bude zdrojem různých informací pro všechny občany. Jednou z jeho částí bude např. jednotný přehled kulturních akcí a volnočasových aktivit v Jičíně.

  1. Proč jste se rozhodli kandidovat za Jičínský demokratický klub?

Mezi kandidáty Jičínského demokratického klubu jsou slušní lidé, kterým záleží na prosperitě svého města ve všech oblastech. Lidé, kteří mají dobrý úmysl a chtějí opravdu něco změnit. Ztotožňujeme se s jejich hlavním cílem, kterým je odpolitizování aktuálních témat v Jičíně. Jsme přesvědčeni o tom, že ve městě nejde o ideologii a politiku, ale především o občany města. Naši lídři jsou slušní lidé, dávají nám prostor a podporují nás v našich aktivitách. Je pro nás přínosem s nimi spolupracovat.

  1. Můžete nám v krátkosti představit své spolukandidáty Jičínského demokratického klubu?

V  JDK je celá řada pracovitých a férových lidí několika generací. Vzájemně se inspirujeme, předáváme si zkušenosti a učíme se jeden od druhého. Určitě se nám podařilo vytvořit dobře fungující tým. Jsme rádi, že jsou v klubu lidé, kteří nejdou do místní „politiky“ proto, aby sledovali vlastní zájmy.

„Nechceme sázet na ty, co Vám slibují, že začnou pracovat, vsázíme na ty, co už začali!“

 Ing. Petr Knápek, Ing. Stanislav Novák, Dominika Prachařová

 

Zkrácený manuál pro jičínské voliče v komunálních volbách 2014:

Úvodní varování: k dispozici máte 21 hlasů pro 21 kandidátů.

Pokud chcete, aby Jičínský demokratický klub byl nejsilnější volební stranou, máte následující možnosti:

Nejjednodušší je udělat křížek u volební strany č. 1 a o zbytek kandidujících se nestarat 🙂 Pokud snad náhodou chcete dát hlas i někomu z jiné strany, udělejte křížek u č. 1 a několik hlasů (křížků) věnujte těm Vámi vyvoleným u jejich jmen. Pokud Vám snad z nepochopitelných důvodů ani jedna možnost nevyhovuje, vraťte se prosím, na začátek textu 🙂