V Jičíně proběhlo Mistrovství ČR v běhu na 10 km

Jičínská atletika slaví v letošním roce významné výročí, sto let od zahájení organizované činnosti. První akcí pořádanou k tomuto výročí bylo uspořádání mistrovství republiky v běhu na 10 000 metrů pro běžce juniorských a dospělých kategorií. Na startu se ve třech závodech představila necelá padesátka běžců a běžkyň.

Přestože počasí běžcům nepřálo, zima a především vítr, bylo dosaženo velice hodnotných výkonů.

Juniorským vítězem se s velkou převahou stal závodník SK Nové Město nad Metují Dominik Sádlo, před Sebastianem Vošvrdou z Mladé Boleslavi a závodníkem Jáchymem Kovářem z Litomyšle. Ve stejné kategorii děvčat ovládlo startovní pole trio běžkyň ze Slezanu Frýdek Místek. Zvítězila Veronika Siebeltová, před svojí sestrou Kateřinou a Natálií Závorskou.

Prvního vrcholu mítinku se prokřehlí diváci dočkali v soutěži žen, kde na druhém místě za slovenskou závodnicí Katarinou Beresovou doběhla závodnice USK Praha Lucie Sekanová, která splnila limit pro účast na mistrovství Evropy v Curychu. Třetí skončila Lada Nováková havlíčkobrodské Jiskry.

O stejný cíl jako v ženské kategorii se pokoušel v hlavním závodě mužů kroměřížský vytrvalec a obhájce titulu Milan Kocourek. Bohužel protivítr mu jeho snažení zhatil, ale i tak čas 29:30,00 v sólozávodě je vynikající. Za limitem zaostal o dvacet vteřin. Druhý skončil jeho oddílový kolega Jiří Homoláč, který také pokořil třicetiminutovou hranici a třetí doběhl slovenský borec Josef Urban.

V soutěži mužů startovali rovněž junioři Jakub Zemaník z Vítkovic a pardubický Dominik Kubec, kteří se pokoušeli o splnění limitu pro účast na juniorském mistrovství světa v americkém Eugene a oželeli tak mistrovské medaile ve své kategorii. Oběma se tato taktická varianta vyplatila a do USA si svými výkony zajistili účast.

I přes nepřízeň počasí bylo mistrovství DSC_0048přítomnými funkcionáři Českého atletického svazu pokládáno za velice úspěšné a pořadatele z AC TJ Jičín těší, že k tomu svým dílem přispěli.

Fotogalerii najdete ZDE

Z této významné akce bylo pořízeno cca 30 minutové video, které je k nahlédnutí zde:

Autor: Petr Šindelář