76. Mikulášský běh na Bradech 2021

V neděli 5. prosince 2021 se na Bradech uskuteční již 76. Ročník populárního Mikulášského běhu pořádaný jičínskými atlety ve spolupráci s obcí Brada-Rybníček a oddílem SC Jičín.

Na lesních tratích se tradičně vystřídají běžci všech věkových kategorií. V 9:45 odstartují jednoleté děti a plynule dál po jednotlivých ročnících další věkové kategorie na tratích od 25 metrů po 600 metrů. Od 11 hodin pak začnou intervalové starty, kdy se na start postaví borci od kategorie mladšího žactva po veterány. Mladší žactvo absolvuje trať 1000 metrů a ostatní kategorie 2800 metrů.

Novinkou letošního ročníku je přihláška předem přes přihlašovací systém, který umožňuje přihlášku z pohodlí domova. Veškeré informace k jednomu z nejstarších běhů pořádaných v České republice naleznete na webových stránkách závodu www.mikulasskybeh.wz.cz.

Věříme, že nám epidemiologická situace umožní uspořádat závod v tradičním formátu. Srdečně zveme všechny jičínské sportovce, ale i borce z blízkého, či vzdáleného okolí na vrch Brada.

Propozice k závodu naleznete zde: Propozice 2021

Přihláška na 76. MB: https://www.sportt.cz/register/1109

text: Petr Šindelář (PeŠ)

foto: Petr Svoboda