Členové JDK

Zodpovědnost a pracovitost jsou lidské vlastnosti, které jsou z pohledu Jičínského demokratického klubu zásadní při prosazování zájmů města Jičína a jeho obyvatel.

Členům Jičínského demokratického klubu byly položeny 2 otázky: „Odkud mne znáte?“ a „Proč kandiduji?“. Odpovědi od jednotlivých členů se dozvíte níže.

Mgr. Petr Šindelář

Petr ŠindelářOdkud mne znáte?

V Jičíně žiji více jak šedesát let a mám zde mnoho kamarádů a dobrých přátel. Mnohým občanům města jsem znám především ze svého více jak dvacetiletého působení na 4. základní škole, ať už bývalým žákům či rodičům žáků současných. S řadou z nich jsem se potkával pod basketbalovými koši či na atletickém stadionu, ať již jako aktivní sportovec či v současnosti jako trenér, funkcionář či pořadatel sportovních klání především pro mládež. V posledním období jsem do povědomí jičínské veřejnosti vstoupil jako člen městského zastupitelstva a předseda sportovní komise města.

Proč kandiduji?

Jako jičínský patriot se o dění ve svém městě zajímám po celý život. Moje naivní představa, že by se ve městě nemělo politikařit, ale spolupracovat ku jeho prospěchu, vzala záhy zasvé. I proto jsem se stal jedním z iniciátorů založení Jičínského demokratického klubu, kde se snažíme prosadit širokou koalici a spolupráci. Bohužel naše snaha v končícím volebním období vyšla naprázdno a rozhodně na současné zastupitelstvo nejsem nikterak hrdý. Stav, kdy většina jednoho hlasu rozhoduje o desetimilionových investicích, není rozhodně ideální. Věřím, že po letošních volbách vznikne takové zastupitelstvo města, kde si zastupitelé nebudou hrát na politiky, ale budou hledat spolupráci napříč všemi subjekty, ku prospěchu většiny jičínských občanů. Přál bych si a ve své působnosti (pokud budu zvolen do zastupitelstva města) se budu snažit, aby se v jednotlivých oblastech života města pracovalo smysluplně a ve shodě. A především, aby schvalované projekty měly většinovou podporu.


Ing. Magdaléna Doležalová

Odkud mne zIng. Magdaléna Doležalovánáte?

Jako snad jediná z mých spolukandidátů nejsem rodilá Jičíňačka. Klidně se k tomu přiznám… :-). S Jičínem je ale celý můj život tak nějak spjatý a vždy mě to k němu táhlo. Pocházím z nedaleké Bradlecké Lhoty, která patří již pod bývalý okres Semily, ale spádově jsme to měli vždy blíže do Jičína. Do škol, k lékaři, na nákupy. Dokonce při rušení okresů jsme chtěli usilovat o připojení se k Jičínu. Nepovedlo se, bohužel. Po studiích žurnalistiky jsem hledala uplatnění v oboru, a když se mi naskytla příležitost pracovat přímo pro moje milované město, zkusila jsem to. A to vyšlo. Mohli jste mě tedy šest let vídat a slýchat jako tiskovou mluvčí Jičína. Četli jste mé články v Jičínském zpravodaji, který jsem si vypiplala jako své dítě, nebo v médiích, která jsem poctivě informovala o dění ve městě. Asi před rokem jsem dostala příležitost jít pracovat jako mluvčí krajských nemocnic. Mám ráda výzvy a ráda se stále učím, tak jsem si řekla, proč ne, ačkoliv mi byl obor zdravotnictví velmi vzdálený. Nyní tedy informuji o dění v nemocnicích, a to nejenom v té naší jičínské, ale také v Náchodě, Trutnově, Novém Bydžově, Rychnově nad Kněžnou anebo Dvoře Králové nad Labem.

Proč kandiduji?

Ačkoliv je má práce rozseta po celém Královéhradeckém kraji, v Jičíně žiji, sportuji, podporuji místní aktivity i chodím za kulturou. Naše město miluju a chci zde vychovávat jednou své děti. Chci, aby to bylo město, které bude dále rozkvétat a přitom si zachová svou jedinečnou maloměstskou atmosféru a génia loci. Chci mu dát vše nejlepší, co si jen zaslouží, aby mohlo sloužit nám všem, co zde žijeme. Věřím, že i já mohu přispět svým pohledem na jeho další fungování a směřování. Za ta léta na radnici jsem se mnohé dozvěděla, viděla, zažila a taky mnohé pochopila. K Jičínu jsem byla vždy loajální a své práci jsem se nikdy nezpronevěřila. Však jsem přežila tři starosty, což nebývá v této branži zvykem… :-). Se všemi jsem navázala korektní spolupráci a vždy jsem se cítila spíše jako mluvčí města než politiků. Práce mluvčí totiž nespočívá v tom, slepě papouškovat něčí názory. Naopak, spíše iniciativně najít na všem něco pozitivního a ukázat světu, že i Jičín má co nabídnout. Tvořit mu jméno, image i důvěru občanů v něj. Negativní zprávy podávat čestně a pravdivě. NIKDY jsem před veřejností nemusela lhát. Na to jsem pyšná a k tomu bych se ani nikdy nesnížila. A se stejným postojem jdu nyní do komunálních voleb. Věřím, že mou výhodou je to, že znám dokonale zevnitř nejenom úřad, ale i většinu projektů a plánů. Za ty roky znám i spoustu lidí, kteří pro město či ve městě pracují. Myslím si, že vím, co od koho můžu čekat a navázat další případnou spolupráci, bude to nejmenší. Věřím, že je v Jičíně co zlepšovat, ale i na co navazovat a minimálně na další čtyři roky je tu práce ažaž.

Jičín má už několik let heslo Jičín – moje město. Chtěla bych, aby se všichni obyvatelé takto cítili a mohli s klidem a hrdostí říct – Jičín, to je opravdu MOJE město.


Mgr. Miloš Starý

Odkud mne zMiloš Starýnáte?

Za více než půlstoletí života v Jičíně mne mnozí znají díky původní profesi učitele, kdy z mých bývalých žáků jsou rodiče mnohdy už dospělých dětí. Z období mé obchodní činnosti mne znají mí bývalí klienti. Příznivci atletiky si mne pamatují jako čtvrtkaře za AC TJ Jičín, dnes už jen funkcionáře tohoto oddílu, pořadatele Mikulášského běhu a trenéra těch nejmladších atletů a rozhodčího. Jiní pak jako organizátora důstojnických večírků, malířských plenérů a mnoha výstav. V posledních 10 letech i jako zastupitele a člena statutárních orgánů organizací vlastněných městem a z  obřadní síně. Mám v Jičíně řadu spolužáků ze základní školy a Lepařova gymnázia, přátele, kamarády a známé.

Proč kandiduji?

Do politiky jsem vstoupil po krátkém působení v OF v revoluční a porevoluční době až před 10 lety jako zastupitel. Pro kandidaturu v komunálních volbách mne vede nespokojenost s prací zastupitelstva, na něž nemohu být vůbec pyšný i rady města. Jsem přesvědčen, že komunální politika na rozdíl od parlamentní se dá ovlivnit. A je třeba ji ovlivnit ve smyslu stranické nezávislosti a práce ve prospěch Jičína; neutápět se v osobních i stranických sporech a naplňování ambic ctižádostivých jedinců. Rád bych přispěl ke kultivovanému dialogu se všemi, kteří chtějí dělat pro město bez intrik a politických handlů, které do komunálu nepatří. Věřím, že město by mělo postupovat koncepčně a strategicky plánovat v kapitolách, jako je například školství. Zdá se, že v poslední době se od dlouhodobých koncepcí upustilo a řeší se problémy ad hoc podle toho, kdo jak křičí. Rovněž je třeba propojit více místní firmy se životem ve městě. Jsou to ony, kdo dávájí práci našim občanům.


Mgr. Josef Kužel

Josef KuželOdkud mne znáte?

V Jičíně žiji od roku 1971 a mnohým spoluobčanům jsem znám jako kantor na 4.ZŠ,kde jsem působil 13 let. Později jako ředitel na ZŠ a MŠ 17.listopadu,na které jsem prožil 17 let. Za velký úspěch považuji přístavbu tolik potřebné sportovní haly v areálu školy. Nejen pro žáky, ale i pro jičínské nadšence jsem organizoval různé sportovní akce. Po několik let organizuji republikové kolo Ocelového muže, okresní soutěže žáků v Poháru rozhlasu, ve všestrannosti /OVOV/. Aktivně působím v atletickém oddíle jako trenér mládeže a funkcionář. Asi deset let jsem byl členem smíšeného pěveckého sboru Foerster a v návaznosti na to jsem pro žáky školy organizoval pěvecké soutěže.

Proč kandiduji?

V komunální politice v Jičíně jsem působil v předchozích dvou volebních obdobích. Jako nestraník jsem měl při důležitých rozhodováních na mysli především to, aby můj hlas posloužil většině spoluobčanů. V současné době stále více vystupuje v našem městě do popředí politikaření, osobní zájmy některých politiků jsou upřednostňovány před zájmy občanů. Se svými zkušenostmi se budu rád podílet na celkovém ozdravení jičínské politiky.


Ing. Luboš Splítek

Odkud mne zLuboš Splíteknáte?

Narodil jsem se v Chomuticích, kde jsem chodil do ZŠ, následně jsem studoval na SPŠ Jičín a studia jsem dokončil na VŠST Liberec. Jelikož v Jičíně žiji již 25 let, cítím se nyní jako rodilý jičíňák. Za tuto dobu jsem si Jičín a jeho okolí zamiloval a cítím potřebu tomuto krásnému městu něco obětovat.   V současné době pracuji ve slévárně Seco Industries, s. r. o. jako vedoucí technické přípravy výroby. Několik let jsem trénoval fotbalovou přípravku jičínských nadějí. Jelikož se v Jičíně koná mnoho zajímavých kulturních akcí, pokud mi to ostatní povinnosti dovolí, velice rád se jich účastním. Obzvlášť mě zajímá hudba, které se věnuji jak aktivně, tak i pasivně. Za minulého režimu jsem byl například také členem perzekuované Jazzové sekce.

Proč kandiduji?

Jičín je nádherné město s velkým potenciálem v oblasti kultury, sportu a  turistického ruchu.Chtěl bych svým dílem přispět k jeho ještě většímu rozkvětu ve všech vedených oblastech . Nikdy jsem v žádné politické straně nebyl a ani nyní se nechci vydávat za politika. Na úrovni komunálních záležitostí musí jít jen a především o prospěch města a ne se utápět ve věčných sporech na základě stranické příslušnosti. Jde přece o spokojeného obyvatele Jičína !!!


Doc. RNDr. Martin Košťák

Martin KošťákOdkud mne znáte?

Pravděpodobně z různých přednášek, rozhlasových a televizních vystoupení. Ty jsou většinou spojené s mojí profesí geologa a paleontologa. Protože jsem se v Jičíně narodil a prožil celý dosavadní život, je moje specializace (převážně na druhohorní období) silně ovlivněna, řekl bych přímo podmíněna geologickou stavbou Jičína a jeho okolí. Kdykoliv je to možné, hlásím se ke své jičínské Alma mater – Lepařovu gymnáziu. Jičíňáky potkávám na různých místech, kulturních akcích, zejména koncertech a vernisážích a v neposlední řadě i zařízeních s dobrým pivem ;-).

 

Proč kandiduji?

Po mnoha letech, zejména zahraničních výzkumů, se pomalu vracím na místo činu ;-). Nejsem a nikdy nebudu politik. Mé rozhodnutí kandidovat v komunální politice pramení z určitého stavu naštvanosti (té je dost i pro celostátní úroveň), kdy vidím, jak skvělé město Jičín nedokáže využít potenciál své unikátní polohy v rámci jediného geoparku UNESCO v ČR – Českého ráje. Zatímco se Turnov a Nová Paka prezentují jako hrdá města Českého ráje a s geoparkem spojují řadu aktivit (dokáží zapojit své školy, místní drobné a střední podnikatele, přispět k rozvoji turistického ruchu atd.) a postupně si budují renomé, které se přímo nabízí pod celosvětovou hlavičkou UNESCO, Jičín jakoby úplně zaspal. To bych rád změnil.


Ing. Jiří Bílek

Jiří BílekOdkud mne znáte?

Nejsem Jičíňák původem. Smůla, ale co naplat… Za 25 let života v tomto krásném městě ze mne ale vyrostl jednoznačně Jičíňák srdcem. Můžete na mne narazit při mé práci, když řešíte své problémy s důchodovým či nemocenským zabezpečením, vaším nebo vašich blízkých či vašich zaměstnanců. Můžete na mne narazit (zde ale po předchozích zraněních prosím opravdu jen obrazně) často při cyklistických vyjížďkách. A stejně, jako mi učarovala cyklistika, učaroval mi kraj kolem Jičína. Protože kde jinde můžu během několika málo hodin projet mezi skalami, ukrytými v hlubokých lesích, mezi poli v krásné kulturní krajině a jako prémii zdolávat kopce obklopující naše město. Jsem rád a hrdý na to, že žiji v Jičíně. A chci vám to dát najevo.

Proč kandiduji?

Začal jsem tím, že jsem jen tak koukal kolem sebe. Pak jsem se začal rozhlížet. Pak pozorovat. Pořádně pozorovat. Lidi i dění kolem nás všech. Od pozorování byl už jen krůček k myšlence a od myšlenky k přesvědčení, že nastal čas, ten správný čas, začít. Začít trochu pomáhat. Té řadě zapálených, akčních i přemýšlivých Jičíňáků, scházejících se v demokratickém klubu. A jsem neochvějně přesvědčen, že všichni dohromady tak můžeme a budeme pomáhat městu. Našemu Jičínu.


Petr Volf
Odkud mne zPetr Volfnáte?

Jsem jičínský rodák a moji předkové a celá rodina jsou s tímto městem spjati a mnozí z nich spoluutvářeli jeho obraz. Ať už jako radní, či představitelé městských institucí. Náš dům býval jedním z center kulturního dění v Jičíně. Scházeli se zde významné osobnosti především kulturního života. Jedním z mých příbuzných byl i architekt Čeněk Musil, který vtiskl městu jeho moderní tvář. Po studiích na FAMU jsem se věnoval filmové branži a třicet let pracoval jako kameraman a režisér u Krátkého filmu Praha. Znáte mne z titulků filmů, většinou s uměleckou tématikou. Bylo jich kolem tří stovek. Po roce 1989 jsem se vrátil z hlavního města domů do Jičína a převzal odpovědnost za rodinný majetek. V té době jsem byl zvolen do městského zastupitelstva a byl i členem rady města v několika volebních obdobích. Svou filmařskou profesi jsem zcela neopustil a v poslední době se věnuji fotografii. Snažím se zachycovat přírodu, historické automobily a krásu kolem nás. Tragédií a srdcervoucích dramat je ve světě dost. Možná mne znáte i z výstav mých fotografií, kterých bylo 15 za poslední čtyři roky a možná i z restaurace Divá Bára, kam občas zajdu na plzeňské.

Proč kandiduji?

Za svůj život jsem získal řadu zkušeností ať už to byla má zajímavá profese, která mi umožnila cestování po světě, setkávání s řadou zajímavých lidí od kumštu, z politiky , ale i s obyčejnými lidmi při jejich každodenním životě. Zajímá mne dění ve městě na jehož podobě se podepsali i mí předkové. Politika mne vždy zajímala a často přemýšlím o tom, kam se společnost ubírá. Jsem přesvědčen, že by neměla být pro její aktéry zdrojem příjmů, ale prací pro město, zemi a lidi, kteří tu žijí. V debatním klubu v kavárně Divá Bára se scházíme pravidelně s přáteli a probíráme aktuální témata. Jsou mezi nimi i členové Jičínského demokratického klubu, kteří mě občas požádají o radu a navrhli , abych s nimi kandidoval do městského zastupitelstva. Doufám, že jim budu něco platný


Iva Majdanová

Iva MajdanováOdkud mne znáte?

Jsem jičínská rodačka a bydlím s desetiletou přestávkou v Tyršovce. Potkávali jsme se na základce na Husovce a na gymplu, nebo při orienťáku, ve skalách i v bílé stopě. Po revoluci jsem spolu s otcem a sestrou založila IVASO, takže jste mě někteří jistě potkali i v prodejně.

Proč kandiduji?

Mám ráda své rodné město a považuji se za patriotku. Měla jsem možnost poznat život zblízka v Německu, a vzhledem k mojí zálibě v cestování i v mnoha zemích světa. Dovolím si tvrdit, že naše město je krásné a na světě jedinečné. A to i díky nám občanům a námi zvoleným zástupcům, protože se všichni společně staráme o své dědictví a další rozvoj města. Ráda bych tedy spolu s kolegy z JDK pokračovala ve zkrášlování města pro všechny, co tu žijí. Mým osobním cílem je zlepšit parkování ve městě a zintenzivnit péči o zelené plochy, aby se nám tu žilo ještě lépe.


Mgr. Dominika Nováková

Dominika NovákováOdkud mne znáte?

V Jičíně jsem se narodila a bydlím již 26 let. Studovala jsem zde základní školu a byla členkou několika sportovních oddílů. V posledních letech jsem se věnovala své rodině.

 

Proč kandiduji?

Do komunální politiky kandiduji již podruhé. Důvodem je zejména můj zájem o dění ve městě. Myslím, že je důležité se seznamovat s tím, kdo a jak rozhoduje o důležitých věcech týkajících se našeho města. Zkušenosti z posledních let mě utvrdily v tom, že nesmíme dát pouze na předvolební sliby a ne každé  slovo je pravda. Je důležité se zajímat o dění kolem nás neustále. Zároveň si myslím, že by zastupitelstvo měli obohatit o své názory i mladší generace.


Ing. Petr Knápek

Odkud Petr Knápekmne znáte?

Pocházím z Valdic a v Jičíně žiji od svých 9-ti let. Vystudoval jsem Masarykovu obchodní akademii a následně Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Manažerské účetnictví a finanční řízení podniku. Během studií jsem získal pracovní místo ve společnosti ČSOB Leasing a.s., ale mým přáním bylo se vrátit do mého rodného města, které je pro mě tím pravým místem pro život. Mé přání se splnilo koncem roku 2013, kdy jsem nastoupil do společnosti Ronal na pozici finanční controller. V minulých letech jsem byl členem kontrolního a následně finančního výboru města Jičín.

Proč kandiduji?

Jičín považuji za jedno z nejkrásnějších měst v naší zemi a velice si vážím toho, co zde bylo vybudováno a jaké podmínky k životu město nabízí. V této cestě je třeba pokračovat a vytvářet ideální podmínky pro další generace. Jedním z důvodů mého návratu do Jičína je chuť se zapojit do veřejného dění a svým aktivním přístupem pomoci k dalšímu rozkvětu našeho města. Podporuji svou kandidaturou Jičínský demokratický klub, jehož členové jsou schopní a pracovití lidé, kteří chtějí prosazovat zájmy města Jičína a jeho obyvatel.


Ing. Stanislav Novák

Odkud mStanda Novákne znáte?

V Jičíně bydlím celý svůj život a spojuji s ním i svou budoucnost. V našem městě jsem nejprve strávil 18 let studiem. Postupně jsem absolvoval III. ZŠ, Vyšší odbornou školu a Střední průmyslovou školu v Jičíně a i první dva roky studia na Technické univerzitě v Liberci jsem mohl díky konzultačnímu středisku v Jičíně studovat taktéž „doma“. Při studiu vysoké školy jsem již byl v pracovním procesu a v mých začátcích mě lidé mohli potkávat za poštovní přepážkou na malé pobočce České pošty v Jičíně na Novém Městě. Někteří z vás mě mohou znát z působení místopředsedy SVJ. Svoji profesní budoucnost spojuji s firmou Ronal, s.r.o, kde nyní pracuji již třetím rokem na oddělení controllingu. V minulém volebním období jsem byl členem finančního výboru města Jičína.


Proč kandiduji?

Není mi lhostejný osud města, kde žiji. Cítím, že město Jičín pro mě udělalo hodně. Mám zde byt, práci, umožnilo mi vysokoškolské studium a v mých očích mi zde po kulturní a sportovní stránce mnoho věcí neschází. Kandiduji tedy proto, abych i já mohl „na oplátku“ přispět k realizaci potenciálu našeho města. Chtěl bych se zapříčinit o to, aby se v Jičíně finanční prostředky vynakládaly smysluplně. A zajistit dostupnější informace pro ty, kterým není osud města lhostejný, a chtějí se podílet na jeho budoucí prosperitě.


Zdeněk Kalináč

Odkud mneZdeněk Kalináč znáte?

Z Jičína, kde bydlím téměř celý život, mne ze školy znají moji spolužáci, kamarádi a přátelé. Ze skal pak mí spolulezci na laně a další jako cvičitele a oddílového funkcionáře. Z mé podnikatelské činnosti mne znají moji klienti a zákazníci, jimž se snažím odvádět dobrou a poctivou práci. Znají mne moji zaměstnanci, kterým dávám práci. Ve svém podnikání, usiluji o to, abych se mohl každému podívat zpříma do očí.

 

 

Proč kandiduji?

Jičín je můj domov, mám jej rád a stejně tak i přírodu Českého ráje a Prachovské skály. Není mi jedno, kam město směřuje. Za 25 let bylo mnoho uděláno, společnost se posunula, ale stále je co zlepšovat. Mrzí mne, že někteří lidé zapomněli na to, že svoboda není samozřejmostí. Jako kluk jsem poznal, co je to politická diskriminace. I proto jsem si vědom, že demokracie bez slušnosti, respektu ke svobodě ostatních a odpovědnosti nemůže dobře fungovat. JDK deklaruje hodnoty, které mi jsou blízké a spolu se slušnými lidmi nemám problém jít na kandidátku. I kdyby férová komunikace a slušnost byly jedinými body, které se podaří Jičínskému demokratickému klubu v zastupitelstvu prosadit, nebylo by to málo. Proto podporuji a volím slušné a odpovědné.


Bc. Lucie Pavlíčková

Lucie Pavlíƒková

Odkud mne znáte?

V Jičíně jsem se nenarodila, Jičíňákem jsem se stala. Od dob studií na základní škole jsem v Jičíně poznala spousty skvělých lidí a Jičín a jeho okolí jsem si zamilovala. Žiji zde již přes dvacet let a cítím se tu doma.  Věnuji se pedagogice a dětem, proto mě můžete znát ze základní školy Husova, kde jsem 8 let působila. V roce 2011 jsem odešla a založila v Jičíně první soukromou školku. Své práce si vážím a snažím se ji dělat, jak nejlépe dovedu.

Proč kandiduji?

Jedna z možností, jak něco zlepšit, je být u toho, když je možnost. Díky tomu jsem se rozhodla podpořit  JDK. Lidi, kteří mají dobrý úmysl a chtějí opravdu něco změnit.  Jičín je krásné město a má se čím chlubit, mám ho ráda a chci, aby tu vyrůstaly i mé děti. Chci, abychom se zde cítili co nejlépe a k tomu, abychom byli spokojeni, je potřeba zvolit si ty správné lidi.


Tomáš Nosek

Tomáš NosekOdkud mne znáte?

Ve vsi, kde bydlím odmalička, se známe všichni. Kromě toho, mám řadu spolužáků ze školy, známých a kamarádů. Při mé profesi se setkávám s mnoha lidmi a poznávám, jak žijí. Ne vždy je to radostný pohled. Snažím se, aby tito lidé – mí zákazníci, byli s mou prací spokojeni. V takovém případě jsem spokojen i já. Jsem přesvědčen, že férový přístup napravuje a upevňuje mezilidské vztahy. Jsou to věci, které se za peníze nedají koupit.

Proč kandiduji?

Často slyším negativní názory lidí, kteří nadávají na poměry, kritizují všechno a všechny. Málokdo z nich je však ochoten pro ostatní něco udělat. Stále věřím ve slušné a odpovědné lidi. Proto podporuji Jičínský demokratický klub a na jeho kandidátce chci prosazovat zájmy osady Popovice, která je součástí Jičína.


Ing. Tereza Charousková

Tereza CharouskováOdkud mne znáte?

Před 7 roky jsem se do Jičína přistěhovala se svým mužem a tehdy 6 měsíčním synem Jakubem. Volné chvíle jsem se synem trávila v místním mateřském centru, kde jsem našla mnoho přátel. Protože ráda podporuji smysluplné aktivity, nabídla jsem pomoc mateřskému centru. Netrvalo dlouho a z návštěvnice se stala členka představenstva. Již druhým rokem se snažíme s manželem obnovit tradici jičínského volejbalu jako trenéři mládeže. Máme úspěchy v okresních i krajských soutěžích barevného volejbalu. V září nás čeká republikové finále, na kterém budeme Jičín reprezentovat se 4 (mini)týmy.

Proč kandiduji?

Kandiduji pro budoucnost našich dětí. Přála bych si pro ně lepší, efektivnější a smysluplnější život v Jičíně. Ráda bych tomu pomohla svou kandidaturou.

 


Jan Ent

Odkud mne znáte?

Narodil se před půlstoletím v Liberci. Celý život ale prožil v Jičíně a v obou Lochovech, kde měli tom Horním chaloupku a v Dolním babičku. Je velkým patriotem. Odmala věděl, že jeho oborem bude gastronomie. Absolvoval hotelovou školu a hned po revoluci si otevřel spolu se společníkem Davidem první restauraci. Jejich kuchyně a služby se staly vyhledávanými a to nejenom jičínskými labužníky. Restaurant U dělové koule stejně jako Hotel Jičín měly zvuk a byly vysoko hodnoceny i v Maurerově gastronomické „hitparádě“. To však Honzovi nestačilo a tak se oba pánové pustili do odvážného projektu. Od města koupili ruinu Hotelu START, kterou majitel nechal zcela zpustnout a po martyriích, kdy bylo potřeba masivních investic do rekonstrukce, otevřeli čtyřhvězdičkový hotel RE-Start s restaurací La Favorita. Obojí snese nejvyšší hodnocení a přestože ze strany města nebylo vždy jednáno s pochopením a podporou, je dnes tento podnik tím, čím se může Jičín chlubit. Honzovo hlavní téma je cestovní ruch a s ním spojené služby a propagace regionu. Dlouhodobě aktivně pracuje v komisi cestovního ruchu. Viz foto a foto hotelu. Jan Ent je jediným straníkem na naší kandidátce. Je členem strany PIRÁTI, která však v Jičíně nekandiduje a vybral si nás. Rádi jsme jej přijali.


Luboš Pokorný

Odkud mne znáte?

zdědil běžecký talent od Boha a taky od táty, který byl několikanásobným mistrem republiky na středních tratích a jedním z nejlepších běžců Jičína všech dob. Luboš mladší povstal z líhně talentů Vlasty Jenčka stejně jako jeho táta a vzhledem k výkonnosti splnil kritéria střediska vrcholového sport. Jako junior závodil a reprezentoval naši atletiku a Duklu Praha na úrovni svého táty. Drží řadu oddílových rekordů na středních tratích a dnes jako sedmačtyřicetiletý matador dokáže porazit o generaci mladší závodníky na 1500 i 3000 m v rámci závodů 2 ligy. Jeho rekordní čas na Mikulášském běhu na Bradech 9:24,0 min. vévodí historickým tabulkám a za posledních 15 let se mu nikdo ani zdaleka nepřiblížil. Co nás ale těší nejvíc je to, že vede jako běhající trenér skupinu štrekařů a jeho svěřenci dosahují výborných výsledků. Gábina Veigertová v předminulém roce dosáhla vynikajícího umístění na MS v běhu do vrchu v Jižní Americe a je ozdobou i na mezinárodních klání v krosu.  Skupina jeho svěřenců se utěšeně rozrůstá a je radost sledovat, jak mladí atleti vzhlížejí ke svému trenérovi, který neúnavně polyká běžecké kilometry s nimi a dává jim motivaci i cenné rady. Do party POKO RUNNIG TEAMU patří i veterán a všesportovec, triatlonista a také náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje, Rudolf Cogan, který svého trenéra charakterizuje níže…Lubošovo téma je Nové Město a zlepšování života jeho občanů.


David Kotlář  

Odkud mne znáte?

se narodil v Jičíně 1988 absolvoval zde ZŠ a Lepařovo gymnázium. Nalezl zalíbení v historii, kterou studoval na Filozofické fakultě UK. Odmala také miloval přírodu a zvířata, zejména koně, což nakonec rozhodlo. Několik let působil v zahraničí( Belgie, Nizozemí a Německo), aby nakonec zakotvil pod Zebínem, kde provozuje stáje pro 23 koní, jízdárnu, kde pořádá parkurové závody Pohár Českého ráje, jako instruktor jezdectví vede skupinu mladých adeptů tohoto krásného sportu. V areálu provozuje i kavárnu, ubytování a aby toho nebylo málo, založil ještě vinici. Na historii David nezanevřel. Jeho oblíbeným tématem je Prusko-rakouská válka. Vlastními silami obnovil pomníček na místě, kde 29.6. 1866 padl saský voják a najdete jej u panelové cesty ze Soudné na Zebín. David by uvítal větší podporu podnikání ze strany města.

 


Zdeněk Soušek 

Odkud mne znáte?

narozen 1952 prožil pestrý a bohatý život, který se s ním nemazlil. Za emigraci mu komunisté pěkně zatopili. Párkrát si pěkně naběhl, když říkal, co si myslí. Vyučil se kuchařem a svému řemeslu dělá čest. Kde vařil, tam lidem chutnalo. Za svůj život prošel řadu hospod, hotelů a restaurací. V Jičíně, Krkonoších, v zahraničí, aby na stará kolena oblažoval chuťové pohárky zákazníků restaurace a pivnice U Šuků. Jeho omáčky a česká kuchyně jen těžko hledají konkurenci. Je mistrem svého řemesla, které neopustil ani v důchodovém věku. Nejenom proto, ale i pro jeho názory a přehled o tom, co se děje ve městě jsme Zdeňka rádi přivítali mezi kandidáty do zastupitelstva.

 

 


Mgr. Terezie Kopecká

Terezie Kopecká

Odkud mne znáte?

V Jičíně mám řadu přátel, kamarádů, spolužáků. Znáte mne možná i z atletického oddílu, kde jsem působila jako závodnice ligového družstva žen, dnes i jako funkcionářka výboru oddílu. Přestože jsem prožila několik let mimo Jičín jako studentka VŠ a později překladatelka, jsem tady doma .

 

 

 

 

 

 


Vladimír Horyna

Vladimír HorynaOdkud mne znáte?

Celý svůj život jsem strávil v Jičíně, zde doposud žiji a pracuji. Od svého mládi se aktivně věnuji sportu jako hráč, později jako trenér, rozhodčí a v nynější době jako funkcionář. Můžete se se mnou setkat jak na jičínských sportovištích, tak i mimo ně. Pravidelně se účastním jednání komise životního
prostředí a ekologie města Jičína, kde jsem členem.

Proč kandiduji?

Do politiky vstupuji proto, že jsem nespokojený s jejím stavem, jako spousta spoluobčanů. Není možné od politiky dát ruce pryč, chceme-li to změnit, musíme být aktivní. Doposud mě nenapadlo, že bych se mohl do regionální politiky zapojit, mám své povolání, rodinu, své starosti a často nestíhám, ale sedět se založenými rukama a po večerech lamentovat, není také můj styl. V Jičínském demokratickém klubu jsem potkal lidi, kterým jde o stejnou věc. Proto jsem se rozhodl kandidovat za tuto stranu.


MUDr. Alena Kalináčová

Odkud mne zMUDr. Alena Kalináčovánáte?

Jsem Jičíňačka a i když mě moje profese zavedla mimo Jičín, byla jsem celá léta Jičínu na dohled. Žili tu rodiče a bratr s rodinou, takže jsem měla stále kontakt i s přáteli a známými. Mohli  jsme se potkávat na dětském středisku v Lipách, také na dětském lůžkovém oddělení. Několik let jsem pracovala v dětské léčebně v Železnici a před odchodem do důchodu v Nemocnici následné péče v Lomnici .Měla jsem štěstí, že jsem se mohla zúčastnit založení Spastic Handicapu, organizace zastřešující sportovní aktivity osobám se spastickým postižením. Díky práci lékařky svazu jsem zažila závody evropského a světového formátu, a také jsem měla možnost navštívit zimní i letní paralympijské hry.

 

 

 


 Jiří Kotlář

Jiří KotlářOdkud mne znáte?

Za 40 let života v Jičíně jsem poznal mnoho lidí, kteří zde žijí a mají město rádi. Mám řadu spolužáků z 1. ZŠ, kde jsem potkal svého oblíbeného učitele a trenéra Josefa Kužela, který mne přivedl ke sportu a byl mým druhým otcem. Na odborném učilišti v tehdejším Agrostroji, kde jsem se vyučil, jsem „propadl“ zámečnickému řemeslu, kterému jsem věrný dodnes. Tato profese je užitečná i v atletice, protože mohu pomoci při opravách a modernizaci atletických sportovišť. Mnozí mne znají jako závodníka, rozhodčího, trenéra mládeže, funkcionáře výboru AC TJ Jičín a hospodáře oddílu. Vyznavači extrémních sportů mne potkávají při kláních v silových disciplínách a závodech ocelových mužů.

 

 

 


Petr Horáček

Petr HoráčekOdkud mne znáte?

Moje rodina a moji předkové jsou Jičíňáci. Táta nás doma vedl k tomu, abychom měli rádi své město i kraj, kde žijeme. Chodil jsem zde do školy a mám mnoho spolužáků, kteří mne znají, i řadu kamarádů, s nimiž jsme si hráli na Javůrkově louce, spoluhráčů z fotbalu, atletů ze stadionu. Ve skalách jsem poznal mnoho lezců, s nimiž jsem byl navázán na jednom laně ve stěně a taková přátelství jsou na celý život. Po revoluci jsem začal podnikat, a tak mne zná i řada mých zákazníků, pro které se snažím odvádět poctivou a dobrou práci.