Komunální volby 2022

Jičínský demokratický klub a volby do městského zastupitelstva 2022

Jdeme opět do voleb!

Čtyři roky uběhly jako voda a první týden v říjnu nás čekají další volby do jičínského zastupitelstva. Obyvatelé našeho města opět pomyslně rozdají karty, podpoří své favority a rozhodnou o tom, kdo se o město postará další čtyři roky. Náš demokratický klub do voleb minulých vstupoval jako nováček. Výsledek nás mile překvapil. Získali jsme tři mandáty z jedenadvaceti. Od začátku jsme se snažili vytvořit širší koalici, která by Jičínu zajisté díky pluralitě názorů i nápadů prospěla. Bohužel se nám nepodařilo ostatní k širší spolupráci přesvědčit, a tak jsme byli v zastupitelstvu vidět a slyšet alespoň z opozičních lavic.

Naše role v zastupitelstvu 2014-2018

Troufneme si říct, že naši zastupitelé při jednáních i mimo ně rozhodně nespali a s našimi náměty a řešeními jsme patřili k těm nejaktivnějším. Bohužel jsme v koalici většinou podporu nenašli. Na druhou stranu jsme ale ochotně podporovali návrhy, které jsme považovali za smysluplné. Naše výhrady mířily například na ekonomický „romantismus“ radnice, která rozjela a zaplatila velkorysé studie na budoucí projekty v souhrnu za stamiliony korun, a to z veřejných prostředků. Argumenty vedení radnice se zdají jasné – možné získání dotací a nezbytnost realizace svých vizí. Nabádali jsme ke zdrženlivosti s tím, že město z veřejných peněz má především spravovat a udržovat stávající majetek (ulice, chodníky), dále čistotu ve městě a pečovat o veřejný prostor. A také, že by se město nemělo stavět do role developera, ale chovat se jako dobrý hospodář, který má na zřeteli především servis pro své občany. Nevrhat se bezhlavě na každou dotaci, ale postupovat podle předem daných a většinou zastupitelů podporovaných priorit a strategií. V době, kdy se ekonomice nadmíru daří, má naše město deficitní rozpočet a nadto čtyři rozpočtová opatření nad 4 miliony korun během prvních měsíců roku, což nemluví ve prospěch řádného hospodáře.

Nechceme zde však kritizovat současné vedení města. Za ty čtyři roky se ledasco podařilo uskutečnit. Zatepleno bylo několik městských budov, a to většinou za přispění některých z dotací, postaveny byly šatny venkovních sportů na městském stadionu, pracovalo se v Lodžii a do konce se dotáhla i rekonstrukce Biografu Český ráj. Všechny tyto projekty jsme rádi podpořili. Vznikla ale také celá řada studií a projektových dokumentací za miliony, které jsou podle našeho názoru nesmyslné, zbytečné a s největší pravděpodobností i nerealizovatelné.

Ačkoliv jsme měli jen omezenou možnost zasahovat jako opozice do rozhodování, přece jen se nám něco i podařilo prosadit. Rozhodně jsme nešli do voleb jenom proto, abychom kritizovali a už vůbec ne proto, abychom posbírali placené funkce. Jičínští demokraté se okamžitě po volbách zapojili do různých výborů a komisí, které jsou poradními orgány města. Zde se aktivně snažili posouvat Jičín díky svým znalostem a zkušenostem v daném oboru kupředu. Nadále jsme se zabývali i svými vlastními aktivitami ve sportu, kultuře, školství a v dalších odvětvích života ve městě.

Naše budoucí role v zastupitelstvu 2022-2024?

Již v minulém volebním programu jsme razili heslo Město pro mladé. V tom chceme pokračovat i nadále. Podpořili jsme a budeme i nadále prosazovat celou řadu témat týkajících se volného času, sportu a kultury, ale také cestovního ruchu.

Kdo jsme?

Někteří členové JDK tvoří základ atletického oddílu LA TJ Jičín, kde se staráme o nejmladší sportovce od tří do patnácti let. Krom pravidelných tréninků organizuje oddíl závody školek, žactva a dorostu, ale i ligová utkání mužů a žen. Předseda oddílu, Mgr. Petr Šindelář, je i členem školské a sportovní komise města Jičína, kde podporuje i další sportovce. Sám patří k nejaktivnějším zastupitelům. I proto vede naši kandidátku do voleb.

Mgr. Miloš Starý, zastupitel za JDK, je aktivní nejenom v jičínském kulturním světě a umění, ale i v kontrolním výboru města či v již zmíněném atletickém oddílu.

Na předních místech se o mandát v zastupitelstvu uchází Ing. Luboš Splítek – člen kulturní komise a Jan Ent, podnikatel a spolumajitel Hotelu ReSTART, člen komise cestovního ruchu.

JDK v minulých volbách vsadil na mladé lidi, a přestože se jim nepodařilo získat mandát v
zastupitelstvu, odvádějí velký kus práce a právě oni jsou budoucností našeho města. Jedním z nich je mladý ekonom a podnikatel Ing. Petr Knápek, MBA. Přestože mu podnikání zabírá spoustu času, vždy dokázal splnit, co si předsevzal. Spolu s Václavem Bělíkem pořádají tradiční JIČÍNSKÝ FOOD FESTIVAL. Tato akce plná chutí, vůní a ukázek moderní gastronomie se během prvních ročníků stala jednou z nejnavštěvovanějších v Jičíně. Pod projektem „Jičín žije!“ pořádají např. i koncerty symfonických orchestrů, jimiž několikrát naplnili sál Masarykova divadla.

Dalšími mladými kandidáty JDK jsou Ing. Stanislav Novák, který je aktivním členem finančního výboru a podílí se na tvorbě a čerpání rozpočtu města, Ing. Magdaléna Doležalová, bývalá tisková mluvčí města, která se podílela v redakční radě na tvorbě městského zpravodaje a dosud působí v komisi pro cestovní ruch. Jsou to Mgr. Dominika Nováková, učitelka na mateřské dovolené, trenérka volejbalu Ing. Tereza Charousková, podnikatelka Bc. Lucie Pavlíčková, která se stará o předškolní děti ve své soukromé mateřské škole Pastelka, David Kotlář, majitel stájí, jízdárny, vinice a kavárny pod Zebínem.

O mandát v zastupitelstvu se bude opět ucházet dlouholetý zastupitel a bývalý radní, Mgr. Josef
Kužel. Je členem výboru, trenérem atletického oddílu a farníkem Českobratrská církev evangelická.

Významnou tváří naší kandidátky je vysokoškolský pedagog prof. RNDr. Martin Košťák Ph. D. Díky jeho aktivitě se podařilo Jičín dostat pod hlavičku Geoparku UNESCO – Český ráj, kam svému unikátnímu, geologickému a historickému bohatství patří.

K dalším patří filmařská legenda, fotograf, jičínský pamětník a polyhistor Petr Volf, který je laureátem Ceny města Jičína. Jeho výstavy jsou pro milovníky fotografie vždy velkým zážitkem.

Dalšími kandidáty jsou podnikatelka Iva Majdanová, která působí v komisi pro cestovní ruch, Ing. Jiří Bílek, ředitel OSSZ Jičín, Miroslav Horyna – člen komise pro životní prostředí.

Místní části Jičína (Popovice) zastupuje Tomáš Nosek, vedoucí střediska Libáň u vodohospodářů a dlouholetý člen rybářského svazu.

Nositel Merkurovy medaile udělovanou Hospodářskou komorou KH kraje, Zdeněk Kalináč. Dále mezi naše kandidáty patří úspěšný trenér a zakladatel POKO RUNNING TEAMU, Lubomír Pokorný a Zdeněk Soušek, vynikající kuchař restaurace a pivnice U Šuků.

JDK žije  a důkazem toho jsou i děti, jejichž počet na fotografii na titulní straně se oproti snímku z minulých voleb ztrojnásobil. Jsou to ratolesti a vnoučata jičínských demokratů a jejich příznivců.

I pro ně jdeme do voleb. Chceme, aby byl Jičín ideálním městem, kde se bude všem generacím příjemně žít.

Poděkování….

Publikováno: 27.09.2022

  Díky za vaše hlasy, které nám přinesly dva mandáty do zastupitelstva. Oba Petrové, Šindelář a Knápek vás budou reprezentovat a můžete se na ně obracet s vašimi podněty a starostmi. Jde nám o rozvoj města a jeho prosperitu. Volili jste pracovité a odpovědné. Nezklameme vás.

Posted in Aktuálně v Jičíně, Jičínský demokratický klub, Komunální volby, příspěvky na hlavní stránce | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Poděkování….

JDK volební noviny 2022 jsou venku…

Publikováno: 14.09.2022

JDK volební noviny 2022

Posted in Aktuálně v Jičíně, Jičínský demokratický klub, Komunální volby, Opoziční noviny, příspěvky na hlavní stránce | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem JDK volební noviny 2022 jsou venku…

CouCou, přijďte si poslechnout francouzské šansony…17.9. od 10.00hod…

Publikováno: 12.09.2022

Posted in Aktuálně v Jičíně, Komunální volby, Kultura, příspěvky na hlavní stránce | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem CouCou, přijďte si poslechnout francouzské šansony…17.9. od 10.00hod…

Představení nových kandidátů JDK JC

Publikováno: 30.08.2022

  Jan Ent narodil se před půlstoletím v Liberci. Celý život ale prožil v Jičíně a v obou Lochovech, kde měli tom Horním chaloupku a v Dolním babičku. Je velkým patriotem. Odmala věděl, že jeho oborem bude gastronomie. Absolvoval hotelovou školu a hned po revoluci si otevřel spolu se společníkem Davidem první restauraci. Jejich kuchyně a služby se staly […]

Posted in Aktuálně v Jičíně, Komunální volby, Kultura, příspěvky na hlavní stránce | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Představení nových kandidátů JDK JC

Komunální volby 2022

Publikováno: 10.06.2022

  Komunální volby se neodvratně blíží a naše seskupení  setrvává mezi adepty do zastupitelstva města Jičína. Naše skromná kampaň se i tentokrát bude distancovat od  politických klišé,  bonmotů a hesel. Dlouhodobým trendem JDK je zdravý rozvoj Jičína a servis, který má  město pod veřejnou správou poskytovat svým občanům. Naopak nepodporujeme megalomanské projekty za jejichž studie […]

Posted in Aktuálně v Jičíně, Komunální volby | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Komunální volby 2022

Promítání dokumentů „Bída Ruska“ 21.6.2022 od 19.30 hod

Publikováno: 25.05.2022

  Jedná se o dokumenty z počátku devadesátých let minulého století, kdy v Rusku došlo ke svržení M.Gorbačova a pokusu o návrat starých bolševických pořádků. V té  době v Moskvě natáčeli členové Krátkého filmu Praha, režisér Milan Maryška a kameraman Petr Volf, kteří v rámci humanitární pomoci natočili unikátní záběry. Dokumenty jsou syrovým svědectvím o […]

Posted in Aktuálně v Jičíně, Jičínský demokratický klub, Komunální volby, Kultura | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Promítání dokumentů „Bída Ruska“ 21.6.2022 od 19.30 hod

JDK volební noviny jsou venku! Zdarma ve všech jičínských domácnostech!

Publikováno: 19.09.2018

Celé si je zde můžete v klidu přečíst po kliknutí na odkaz níže 😉 … JDK Volební noviny 2018

Posted in Aktuálně v Jičíně, Opoziční noviny, Ostatní | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem JDK volební noviny jsou venku! Zdarma ve všech jičínských domácnostech!

Opoziční noviny vol. 4

Publikováno: 10.11.2017

Nekoaliční zastupitelé vydávají 4. vydání Opozičních novin.Vzhledem k tomu, že koalice nebere většinou naše názory v potaz, promlouváme k občanům prostřednictvím těchto novin. Chceme, aby lidé věděli, že  hájíme zájmy našich voličů. Články těchto novin vyjadřují názory jejich autorů. Opoziční noviny vol. 4  

Posted in Opoziční noviny | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Opoziční noviny vol. 4

Opoziční noviny vol. 3

Publikováno: 23.09.2016

Pro příznivce jsme vložili na naše webové stránky třetí vydání opozičních novin ze září 2016, kde se můžete seznámit s názory opozice na dění ve městě. Opoziční noviny vol. 3

Posted in Opoziční noviny | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Opoziční noviny vol. 3

Opoziční noviny vol. 2

Publikováno: 12.11.2015

Taktéž vkládáme i vydání Opozičních novin č. 2, které vyšly v listopadu 2015, i zde se můžete seznámit s názory opozice na dění ve městě. Opoziční noviny vol. 2

Posted in Opoziční noviny | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Opoziční noviny vol. 2