Komunální volby 2022

 

Komunální volby se neodvratně blíží a naše seskupení  setrvává mezi adepty do zastupitelstva města Jičína. Naše skromná kampaň se i tentokrát bude distancovat od  politických klišé,  bonmotů a hesel. Dlouhodobým trendem JDK je zdravý rozvoj Jičína a servis, který má  město pod veřejnou správou poskytovat svým občanům. Naopak nepodporujeme megalomanské projekty za jejichž studie současné vedení vynaložilo nemalé prostředky z veřejných zdrojů.

Krajské vedení Pirátů doporučilo jičínské buňce, která nemá vlastní kandidátku, podpořit do komunálních voleb JDK, což vítáme. Pokud je vám program  Jičínského demokratického klubu blízký, podpořte nás v komunálních volbách. Chceme naše  příznivce před volbami zaujmout nikoliv politickou agitkou, nýbrž kulturními a prospěšnými akcemi pro občany.

V dubnu jsme uspořádali prodejní výstavu abstraktní tvorby ukrajinského klasika a pravidelného účastníka Jičínských mezinárodních plenérů, O.P.Milovzorova. Část výtěžku jsme po dohodě s autorem věnovali ve prospěch Ukrajiny. V červnu plánujeme promítání dokumentů  natočených kameramanem Krátkého filmu Praha panem Petrem Volfem. Pořad pod názvem „Bída Ruska“ odhaluje ruské chápání světa, který, bez své imperiální a totalitní podstaty, nemůže vůbec existovat. Tato akce se bude konat 21. 6. 2022 v Biografu Český ráj  v Jičíně od 19.30hod.

Do komunálních voleb  zbývá ještě několik měsíců  a JDK v nich chce uspět. Nejde nám o placené funkce, jde nám o město, které si zaslouží lepší vedení než dosud. Město, jehož potenciál je třeba konečně využít a to bez populistických kampaní, politických prohlášení a nekompetentních rozhodnutí bychom chtěli posunout mimo současnou provincionální úroveň. Seznamte se s programem JDK, který je konzistentní od našeho vzniku v roce 2013 a najdete jej na stránkách jdkjc.cz. Na všechny naše akce vás, milí občané, co nejsrdečněji zveme.
Za JDK Miloš Starý